MSP-BLOG

O blogu

Nazywam się Iwona Oleksy i jestem właścicielką firmy msp-konsulting. Zamieszczone tu wpisy to obraz tego, z czym na co dzień spotykają się doradcy biznesowi. Profesja jeszcze mało znana, ale z roku na rok coraz bardziej popularna.

Ponieważ nie samym biznesem żyje przedsiębiorca, postanowiłam dołożyć rubrykę biznes po godzinach, czyli opowieści z sekretnego życie przedsiębiorcy, który nie ma już na sobie służbowego garnituru ani przy sobie służbowego laptopa i służbowej komórki. Mimo to wciąż pozostaje biznesmenem bądź bizneswoman i wciąż patrzy na świat przez pryzmat swojego zawodu. Tak, nie jest prosto zapomnieć, że wszystko obraca się wokół pieniędzy, marketingu i szalonego wyścigu szczurów.

I wreszcie coś z zupełnie innej beczki. Wszakże nie tylko przedsiębiorcy na tym świecie istnieją i nie dla wszystkich zarabianie pieniędzy stanowi sens życia. Rozwiązywanie zagadek kryminalnych może być równie fascynujące jak rozwiązywanie zagadek rynkowych. Poza tym, nie zaszkodzi mieć na uwadze, że istnieją na świecie gorsze rzeczy niż spadki na giełdzie, nietrafione inwestycje i niezadowoleni klienci, bądź brak tych klientów. Dopóki człowiek żyje i nikt na jego życie nie dybie, wszystko da się naprawić i przekuć na sukces, nawet bankructwo. Historie zamieszczone w kategorii kryminalne zdarzyły się naprawdę i będą publikowane dzięki uprzejmości byłego oficera policji pana Tadeusza Niedźwieckiego.

Życzę wszystkim miłej lektury i zapraszam do komentowania. Liczę na konstruktywne uwagi i propozycje tematów kolejnych wpisów.

iwona@msp-blog.pl